Pliki do pobrania

FOLIA DO IZOLACJI POZIOMEJ FUNDAMENTÓW

Przeznaczona jest do wykonania izolacji poziomej fundamentów. Chroni ściany budynków oraz mury przed wilgocią kapilarną, czyli uniemożliwia przedostawanie się wilgoci pochodzącej z gruntów. Wykonywana jest z najwyższej jakości polietylenów, specjalnie dobranych dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości na przetarcia i rozerwania. Odpowiednia elastyczność folii zostanie doceniona podczas układania jej w narożach i wszelkiego rodzaju zagięciach bez obawy jej uszkodzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod izolacji nasza folia wykonywana jest we wszystkich szerokościach odpowiadających standardowym szerokościom ścian, murów, fundamentów. Dobrze wyłożona folia do izolacji poziomej nie wymaga dodatkowego klejenia czy zgrzewania na łączeniach. Nacisk ściany jest wystarczający dla zapewnienia właściwej izolacji na skutek wulkanizacji folii.

Folia dostępna w różnych rozmiarach:

10cm x 30m; 15cm x 30m; 20cm x 30m; 30cm x 30m; 36cm x 30m; 40cm x 30m; 45cm x 30m; 60cm x 30m; 90cm x 30m

FOLIA DO IZOLACJI PIONOWEJ FUNDAMENTÓW

Przeznaczona jest do wykonania izolacji pionowej fundamentów, ścian, stropów mających bezpośredni kontakt z podłożem. Dzięki zastosowaniu wytłoczeń zostaje uzyskana szczelina powietrzna pomiędzy konstrukcją budynku, a izolacją. Szczelina ta zapewnia doskonałe odprowadzenie wody i pary wodnej zapobiegając nadmiernemu zawilgoceniu i tworzeniu się ciśnienia hydrostatycznego w obszarach budynku narażonych na podmakanie. Wytłoczenia uniemożliwiają dodatkowo przesuwanie się izolacji na skutek osiadania zasypywanej ziemi. Folia ta dodatkowo sprawdza się jako izolacja tarasów, stropów, podłóg, uszczelnienie rowów odwadniających oraz jako warstwa odprowadzająca wodę w konstrukcji dachów zielonych.

Do produkcji folii kubełkowych używany jest polietylen o dużej gęstości HDPE, który jest odporny na wodę, wykazuje dużą obojętność na większość związków chemicznych występujących w gruncie.

Podstawowe zalety folii:

  • Wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • Łatwy i szybki montaż możliwy w każdych warunkach atmosferycznych
  • Odporność na kwasy znajdujące się w glebie
  • Szybkie, skuteczne odprowadzanie wody do systemu drenażowego
  • Odporna na bakterie i grzyby

Folia kubełkowa dostępna w różnych rozmiarach:

1m x 20m ; 1,5m x 20m; 2m x 20m; 2,5m x 20m.Scala Plastics Poland | ul. Wrzesińska 70 | 62-025 Kostrzyn Wlkp. | tel. +48 61 43 67 300 | info@scalaplastics.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone ©2012